niedziela, 28 lutego 2016

Czego nie pisać do kobiet w pierwszej wiadomości. Poradnik, wskazówki i przestrogi!

jak zagadać na portalu randkowym? poradnik co pisać do kobiet na tinderze, sympatii - to miał być pierwotnie temat tej notki, ale jednak wyszło jak zwykle i ostatecznie będzie: Czego nie pisać do kobiet w pierwszej wiadomości.

Ja korzystałam z sympatii i tindera i na nich będę bazować. O sympatii pisałam już kiedyś TU i TU

Kto może pisać do kobiet na obu portalach?
Zacznijmy od tego : na sympatii możesz być brzydki, za stary lub za młody, bez fotki i możesz napisać do kobiety, nawet najpiękniejszej na portalu ( oczywiście o ile masz wykupiony pakiet i ona nie ma wykupionej możliwości blokowania tych bez zdjęć, tych powyżej lub poniżej pewnego wieku...) .
Tinder ma dla mnie tą przewagę, że o możliwości pisania do siebie decyduje MATCH czyli po prostu połączenie. Ja przesunę w prawo, on przesunie i można gadać.  Rzecz jasna można się pomylić, przegapić miłość życia, bo miał niefortunne zdjęcie czy coś, no ale cóż.
Dobra jest match albo jesteśmy na sympatii ktoś nam się podoba i co dalej?
1. Napisz: hej co tam? :)
- hipopotam :O

Dla inteligentnej szanującej swój czas osoby takie pytanie jest głupie. Jakiej oczekujesz odpowiedzi?

2. opcja emotka " :) " "kwiatek" "serduszko" , naklejki, giphy - tu od razu wiemy, że po drugiej stronie jest ktoś na tyle leniwy/infantylny/głupi, że nawet nie warto się zastanawiać, od razu - USUŃ parę , na sympatii - ignor , no chyba, że laska jest fanką tego typu zachowań ;) będziecie żyli długo i szczęśliwie, nie używając słów ewentualnie hehe hyhy i haha
:)

3. to głównie na sympatii: "żałożę się, że nie ..." albo coś prowacyjnego, zwykle pisze facet, który jest na tyle sfrustrowany, brzydki, gruby, stary lub wszystko w jednym, że wie, iż nie ma dużych szans, ale liczy, że przysłowie " kto się czubi ten się lubi" da radę i od przekomarzania do miłości. niestety większość kobiet zirytujecie swoim tupetem. Startujcie do lasek ze swojej ligi może, hm?

4. ładna jesteś  - też słabe, skoro ktoś nas wybrał to chyba jasne, że mu się podobamy i pisanie o tym to tak jak klaskanie i mówienie na cały głos " uwaga klaszczę"
co kobieta ma odpisać? dzięki, ty też nie ?

5. wszystkie pokemony (również w wieku 30+ niestety) heloł, hejka, siema, elo, hey, yo, idziemy na walking? jak mija week? co robisz na tygodniu?
hey beybe - tak, tak piszą to Polacy - Polacy buracy. Najczęściej tacy, którzy pozmywali trochę talerzy po Brytyjczykach i uważają się za pół Anglików/Niemców itp.

Poziom wyżej
6. załóżmy, że nie jesteś kretynem, dziewczyna Ci się podoba, a Ty nie wiesz jak ją zagadać! Jesteś przystojny (przesunęła Cię w prawo!), jesteś niegłupi, gdyby nie nieśmiałość, brak obycia to już dawno byś kogoś miał.

Dobra tu pozostaje samopoznanie, terapia, psychoterapia itp.


7. jesteś spoko gość, ale pierwsze o co ją pytasz to "co robisz w życiu" "czym się interesujesz" "gdzie pracujesz"
GOŚCIU SERIO?! to są najważniejsze pytania jakie chcesz jej zadać? Czy poznając kobietę na ulicy (załóżmy, że na jeden dzień dostąpiłeś łaski bycia odważnym) przepuszczasz na nią taki szturm, wywiad?
Co innego jeśli w opisie Ty i Ona macie podobne stanowisko, zawód, pasję, wtedy możecie o tym pogadać.


 8 . Chcesz pokazać damie swój intelekt, chcesz brylować, ale piszesz tak topornie i koślawo, że ona uznaje Cię za nudnego, pseudomądrego zjeba albo cwaniaka, bez różnicy. szansa przepada.

9. Piszesz długi wywód, ale jest on kopiuj-wklejem. Od razu wyczuwalny brak spersonalizowania. Mniej bystra loszka może się złapać, pytanie czy chcesz mało bystrej.
ps Anglojęzyczni często zaczynają od " You have no idea how many times I had to swipe left to get your profile!"


Oczywiście to pół serio pół żartem. Kiedyś z kimś rozmawiałam o tym, że dla jednych "hej co tam" może być tylko wyznacznikiem czyjejś głupoty i braku polotu, a dla innych normalnym zagajeniem i może przeistoczyć się w wielkie uczucie, związek, romans ;)

W następnej notce postaram się zawrzeć odpowiedź na pytanie jak zagadać na portalu randkowym do kobiety, by mieć odzew. Postaram się aby było składne i ładne :)

2 komentarze:

  1. A ja myslalem,ze bede tym jedynym :( no i nie zmywalem talerzy
    Jedyna robota podobna to byla praca na cateringu :P

    OdpowiedzUsuń